Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo ore unicef ko oke men bip
Rozmiar czcionki:

Coraz częściej do szeroko pojętej edukacji wkracza rzeczywistość rozszerzona (czyli AR - skrótowiec od Augmented Reality - to anglojęzyczny termin oznaczający upiększone spojrzenie na rzeczywistość przez szklane oko.), która stanowi przyszłość wirtualnego kształcenia. Rzeczywistość rozszerzona to obszar informatyki zajmujący się łączeniem świata realnego z elementami wirtualnymi, wygenerowanymi przy użyciu grafiki komputerowej.

Rzeczywistość rozszerzona nie tworzy nowego, w pełni wirtualnego trójwymiarowego świata, lecz „uzupełnia” świat rzeczywisty (który oczywiście nie ulega zmianie) o nowe obrazy lub informacje (wirtualną powłokę)

Technologię rozszerzonej rzeczywistości wykorzystali m.in. twórcy popularnej gry Pokemon GO - zafascynowani stworkami gracze „odkrywają” świat, na który nakładane są trójwymiarowe obiekty i postacie.

 


qiver

 

Wejdż na stronę Ouiver / wydrukuj kolorowanki / pokoloruj/ściągnij darmową aplikację z np. Sklep Play / uruchom ją na telefonie lub tablecie / i baw się dobrze.

 

 

 

Poniższy filmik przedstawia działanie programu 

 


 DEVAR kids

 

www.devar.ru

wydrukuj smoka

 


 


rozsz rzeczyw01Znaczki AR

W rozszerzonej rzeczywistości można przedstawić wszystko. Niewątpliwie jest ona przyszłością edukacji.

 

Strona Znacznik alARo.

Ściągnij aplikację alARo z Google Play.

Można pobrać nawet grę.

A więc – bawmy się!

 

Obrazki, które ozywają (można też je pobrać i wydrukować):

 

 ZOBACZ PRZYKŁADY:

 

 

 

 

 


 

pok go

Pokémon Go

 

– darmowa gra miejska, korzystająca z technologii rzeczywistości rozszerzonej, stworzona przez firmę Niantic.

 

 

 

 

 


AR Defender

Gry typu „tower defense” wymagają od nas planowania obrony terenu i skutecznego odpierania watach wrogów.
Za pomocą tej gierki możemy przeobrazić dowolne miejsce w dynamiczne pole walki. Chcemy przeprowadzić skuteczną obronę naszego biurka? Albo złoczyńcy chcą podstępnie dorwać nas podczas korzystania z toalety? Przystanek autobusowy jest pod atakiem?
Pobierzmy grę np.  pod tym adresem i dajmy im popalić. Możemy też grać razem z przyjaciółmi, do czterech graczy w jednej sesji.

 Zobacz przykład:

 

 


 

Sky Map

Jedna ze starszych, ale również przydatniejszych i lepiej działających aplikacji.
Po skierowaniu telefonu lub tabletu na nocne niebo, połączy gwiazdy w konstelacje, wskaże nam mgławice i skupiska galaktyk, a także natychmiast pokieruje nas do widocznych planet. W Sky Map nie brakuje też ciekawych informacji na temat ruchu gwiazd, odległości w przestrzeni, a nawet przeszłości oraz przyszłości kosmosu. Ma otwartą strukturę, pozwala na dzielenie się własnymi odkryciami z innymi użytkownikami. Dla każdego fana niezmierzonej przestrzeni, do pobrania pod tym adresem

 

Zobacz przykład:

 


 

ARBasketball

Z otchłani Kosmosu na podwórko, ta prosta aplikacja udowadnia, że najmniej skomplikowane pomysły działają najlepiej. Wystarczy wydrukować niewielką matę z kodem, położyć ją na biurko i voila – mamy gotowy kosz do trenowania rzutów. Kontrola nad piłką jest zaskakująco dokładna, fizyka jej przemieszczania dodaje uroku, a możliwość dzielenia się wynikami na pewno zaspokoi wszystkich z żyłką Michaela Jordana. Do pobrania nieodpłatnie pod tym adresem.

 

 

Zobacz przykład:

 

 l

Puzle AR

 

l

 

Wykonać zdjęcia w aplikacji  

- Spacecraft 3D

- Spacecraft AR

 

CECHY APLIKACJI