akt0067 2018W piątek 23 marca br. uczniowie z naszej „Piątki” wzięli udział w XXIV Powiatowym Konkursie Wiedzy Morskiej pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

Organizatorem turnieju był LOK w Gnieźnie przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie .
Podniosłość konkursu dopełniła wizyta marynarzy z załogi ORP Gniezno - polskiego okrętu transportowo-minowego typu ,,Lublin”.

Był to szczególny konkurs, bo pierwszy raz mogli wziąć w nim udział uczniowie szkoły podstawowej.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kozłowska, Tomasz Czudowski z klasy VIb, Vanessa Pakkala, Wiktoria Stołowska, Paulina Wędzikowska i Mateusz Posłuszny z klasy VIIa.

Zmagania rozpoczęliśmy na basenie, gdzie uczniowie mieli do przepłynięcia 50 m na czas, który został przeliczony na odpowiednią ilość punktów.
Następnie udaliśmy się do ZSP2 na pozostałe konkurencje, tj. rzut rzutką ratowniczą do celu, wykonanie węzłów marynarskich na czas i strzelanie z broni pneumatycznej (popularna wiatrówka) do sportowej tarczy strzeleckiej.

Mimo zerowego doświadczenia i roli debiutanta w zawodach możemy pochwalić się sukcesem. W kategorii młodzik - III m-ce zajęła: Wiktoria Stołowska, która otrzymała pamiątkowy medal i dyplom, Mateusz Posłuszny (również kategoria młodzik) otarł się o podium zajmując IV m-ce. Organizatorzy docenili Mateusza wyróżnieniem, bo jako debiutujący, przegrał minimalnie miejsce na podium.

Miłym akcentem było również wyróżnienie przyznanie przez Matkę Chrzestną „ORP Gniezno” dla najmłodszego uczestnika konkursu, został nim Tomasz Chudowski, reprezentujący naszą szkołę.

Pozostali uczniowie otrzymali od organizatorów pamiątkowe odznaki.

Udział w konkursie był dla nas jako opiekunów i uczestników nowym wyzwaniem. Mogliśmy się sprawdzić w czymś nowym, niekoniecznie związanym ze szkolną tematyką.

Już niebawem kolejny morski konkurs… może ty będziesz jego reprezentantem….

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...