akt0110 2018Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Dnia 24 kwietnia br. w naszej szkole odbyło się szkolenie z ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej pt. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral oraz Disney Polska zorganizowany przez Panią Aleksandrę Kaczmarek.

W szkoleniu wzięły udział Pani Edyta Zykowska oraz Pani Aleksandra Kaczmarek jak również Nauczyciele ze szkół gminnych m.in. Łubowo czy Jankowo.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc podopiecznym wykształcić towarzyszące im juz przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

Program obejmuje: - film do obejrzenia z uczniami, - arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalającymi uczyć się o zdrowiu jamy ustnej, - przewodnik nauczyciela ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, - przewodnik dla rodziców.