Dnia 8 marca br. klasy 1A i 2B wraz z wychowawczyniami panią I Frydą oraz W. Januchowską wybrały się z wizytą do Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć a nawet dotknąć sprzętu strażackiego.Obejrzały wozy strażackie i zadawały wiele pytań dotyczących trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

Największe zainteresowanie wzbudził symulator zagrożeń pożarowych, czyli atrapa, imitująca dom mieszkalny z typowymi pomieszczeniami oraz wyposażeniem. Uczniowie wskazywali niebezpieczne zachowania mieszkańców oraz sprzęty mogące wywołać pożar. Zupełnie niespodziewanie zostali świadkami alarmu, kiedy to strażacy zostali wezwani do akcji gaszenia pożaru magazynu.

Uczniowie pełni wrażeń i bogatsi w doświadczenia powrócili do szkoły.