Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo ore unicef ko oke men bip
Rozmiar czcionki:

WHAT DOES IT TASTE LIKE? JAK TO SMAKUJE?

Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie z klasy 6B i 6A rozwijali kompetencje językowe i ćwiczyli komunikację w sytuacjach dotyczących życia codziennego, odżywiania i zdrowego stylu życia. Dzieci zostały poproszone o przygotowanie różnorodnych produktów spożywczych, następnie próbowali nazwać te produkty oraz określić ich smak.

Podczas zajęć uczniowie pracowali bardzo aktywnie, chętnie zadawali pytania i odpowiadali na nie: What is it?, What does it taste like? Is it tasty or tasteless? Is it delicious? This is a plum, it’s sweet, it is very tasty and delicious.

W ten sposób opanowane zostały podstawowe wyrażenia leksykalne dotyczące nazw smaków, niektórych produktów spożywczych oraz zwroty i formy grzecznościowe w j. angielskim.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button