Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:

Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności publicznej,
misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej

1 marca 2019 r. podczas XXIII Targów Edukacyjnych odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie „Polacy w świecie, znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczną edycję poświęcono działalności Polaków we Włoszech. Celem przeprowadzonego już po raz trzeci przedsięwzięcia było wzbudzenie zainteresowania historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w konkursie dał jego uczestnikom możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata i różnorodność kulturową. Był również dobrą okazją do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem - wpłynęło łącznie 849 prac, przedstawiających między innymi: Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, papieża Jana Pawła II, twórcę Legionów Polskich Jana Henryka Dąbrowskiego, czy sportowców: Roberta Kubicę, Wojciecha Szczęsnego, Zbigniewa Bońka i wielu innych słynnych Polaków we Włoszech.

Ogółem przyznano 80 nagród i wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. Nagrody i dyplomy wręczyli: Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Pani Paulina Stochniałek – Radna Województwa Wielkopolskiego, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Nauki, Pani Patrycja Przybylska – Radna Województwa Wielkopolskiego, a także Pani Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty i Pan Roberto Cincotta – Gość Honorowy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie, który specjalnie na tę okazję przyjechał do Poznania.

W tegorocznej edycji konkursu wzięła udział duża grupa uczniów z naszej szkoły. Do pięciorga z nich, na etapie wojewódzkim, uśmiechnęło się szczęście.

Prace 3 uczennic i 1 ucznia (Julii Łuczkowskiej, Zuzanny Piskorz, Weroniki Szczepaniak i Kacpra Woźniaka), z klas 5-6, zostały wyróżnione przez jury konkursowe, natomiast uczeń z klasy 7- Dominik Goralczyk, zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej.

Cieszymy się, że kreatywność i starania naszych uczniów przynoszą znaczące efekty nie tylko na terenie szkoły, ale także poza nią, nawet na arenie wojewódzkiej.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym reprezentantom „Piątki”!

foto Zobacz FOTO

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button