su010PUCHAR I DARMOWA DYSKOTEKA Z „ŚWIĘTA LATAWCA” NA POLACH LEDNICKICH

W niedzielę, 25 września br. Samorząd Uczniowski oraz Koło Regionalne wraz z opiekunkami już po raz szósty uczestniczyli w „Święcie Latawca” na Lednicy, organizowanym przez MOK w Gnieźnie. Jak co roku zarejestrowaliśmy około trzydziestu latawców wykonanych przez uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy wyjazdu mieli za zadanie zaprezentować wszystkie latawce komisji i wypróbować ich zdolność unoszenia sie w powietrzu. Po ciężkiej pracy każdy upiekł sobie w ognisku kiełbaskę i korzystał z atrakcji przygotowanych z okazji obchodów tego święta. Następnie uczniowie ze specjalnymi kartami pracy udali się do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, po którym oprowadziła ich pani Wioletta Smaglewska. Poprawne rozwiązanie kart pracy w muzeum gwarantowało każdemu dobrą ocenę z historii. Jak zawsze najwięcej emocji przyniosło nam wręczanie nagród. Na szczęście również tym razem wygraliśmy puchar i darmową dyskotekę dla najbardziej zaangażowanej placówki.

RELACJA UCZESTNIKÓW

DNIA 25 WRZEŚNIA NA LEDNICY ODBYŁ SIĘ DZIEŃ LATAWCA. NASZA SZKOŁA PRZYGOTOWAŁA DUŻO LATAWCÓW. PUSZCZALIŚMY JE I FANTASTYCZNIE SIĘ BAWILIŚMY. NASTĘPNIE PIEKLIŚMY KIEŁBASKI NA OGNISKU I JE JEDLIŚMY. PÓŹNIEJ ODWIEDZILIŚMY MUZEUM LEDNICKIE, AŻ NADSZEDŁ CZAS ODEBRANIA NAGRODY. WCHODZĄC NA SCENĘ CZULIŚMY SIĘ DUMNI. WYGRALIŚMY DYPLOM, PUCHAR ORAZ DARMOWĄ DYSKOTEKĘ UFUNDOWANĄ PRZEZ MOK. PO ODEBRANIU NAGRÓD POSZLIŚMY DO AUTOKARU I ZE SMUTKIEM WRÓCILIŚMY DO GNIEZNA. TAK OTO PRZEBIEGŁ NAM DZIEŃ NA LEDNICY...

Wanessa Bukowska i Emilia Łukowska

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE