akt0010

Europejski Tydzień Kodowania trwa od 15 do 23 paździenika 2016 r.

W ciągu tych 7 dni tysiące osób będzie stawiać pierwsze kroki w świecie kodowania.

Nasi uczniowie już od paru lat uczą się kodować: zobacz.

Ucząc się kodowania poznajemy język maszyn i technologii, którą się posługują. Stajemy się aktywnymi twórcami i dostajemy narzędzia do zmieniania świata.

Zdajemy sobie sprawę, że umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy, dlatego również w tym roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach, na których zapoznają się lub utrwalają podstawy programowania w środowisku Scratch i na stronie www.studio.code.org.

Agnieszka Walczak zorganizowała dla uczniów szereg eventów związanych z programowaniem.

POLSKA KODUJE pdf

Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala  wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką

– Bill Gates