akt0067PIĄTECZKA ZAGRAŁA DLA WOŚP
I POBIŁA SWÓJ REKORD0

Już przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski rozpoczął zbiórkę środków pieniężnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując Kiermasz Pierników Świątecznych, wypiekanych w szkolnej świetlicy w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje w SP5”. Największym powodzeniem cieszyły się serduszka witrażyki z czerwonym WOŚP-owym środkiem.

W akcję włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły, przygotowując własnoręcznie dekorowane podkładki pod kubek. Ich licytacja i sprzedaż trwała od 4 do 13 stycznia br. Podkładki cieszyły się ogromnym powodzeniem, gdyż każdy uczeń chciał zdobyć podkładkę wykonaną przez swojego ulubionego nauczyciela.

Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą, panią Martą Krówczyńską zorganizowali kiermasz ciasteczek, które można było nabyć za wrzut do WOŚP-owej puszki od poniedziałku (09.01.17) do środy (11.01.17)

Głównym punktem naszej gry dla WOŚP było wydarzenie „Roztańczony WOŚP w SP5”, które odbyło się we wtorek, 10 stycznia br. w godzinach od 17.30 do 20.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie. W tym roku postawiliśmy na taniec i zaprosiliśmy społeczność szkolną wraz ze znajomymi i przyjaciółmi na pokaz ZUMBY i wspólną naukę jej kroków z panią Beatą Kaczmarek – instruktorką ZUMBY z MOK Gniezno oraz pokaz tańca grupy ARABESKA  i salsy przygotowany przez panią Paulinę Lewandowską z MOK Gniezno. W trakcie zabawy można było wylicytować wiele różnorodnych voucherów ufundowanych przez rodziców i nauczycieli, WOŚP-owe koszulki oraz inne drogocenne podarunki i zakupić  drobne gadżety. Do licytacji wystawiliśmy 20 VOUCHERÓW, a wśród nich min.: „”Śniadanie w Bibliotece Szkolnej”, „Herbatka i ciacho oraz gra w memo z panią Pedagog, dwa zaproszenia do salonów fryzjerskich, talon na warsztaty kulinarne, bony rabatowe do cukierni SOWA, bon na półkolonie w Klubie Zabaw „Fantazja”, bilety na kręgle do hotelu NEST, zaproszenie na LATINO PARTY vol. 3, obiad w barze mlecznym i wiele innych. Wśród licytowanych gadżetów znalazły się: zdjęcie z podpisami żużlowców klubu START z autografami, Album o Ziemi Gnieźnieńskiej ufundowany przez Towarzystwo Przyjaciół Gniezna, czy też profesjonalny plecak do przenoszenia sprzętu fotograficznego. Wielką atrakcją było również przygotowane przez panią Joannę Lewandowską i HOTEL „NEST” „LIFE COOKING” oraz pyszne spaghetti, którego można skosztować za symboliczny wrzut do puszki.

Dzięki wszystkim podjętym akcjom oraz dokładnemu ich zaplanowaniu, przygotowaniu i przeprowadzeniu przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego udało nam się pobić nasz rekord z 2015 roku i tym razem uzbieraliśmy 2616, 81 zł.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkie osoby, które włączyły się w nasze przedsięwzięcie, a w szczególności: pani Beacie Kaczmarek, pani Paulinie Lewandowskiej, reprezentujących MOK oraz pani Joannie Lewandowskiej, reprezentującej hotel NEST.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...