akt0080WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE „WIOSENNA PANNA” W MOK GNIEZNO

W poniedziałek, 20 marca br. ośmioro przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego z SP5 wraz z opiekunkami wzięło udział w warsztatach międzypokoleniowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie pod hasłem „WIOSENNA PANNA”.

W warsztatach wzięło udział 6 zespołów: przedstawiciele przedszkola, grupa uczniów klas I-III, my jako grupa uczniów klas IV-VI, uczniowie z liceum, grupa seniorów oraz drużyna z MOK.

Każda grupa miała za zadanie przygotować wcześniej plakat z hasłem na powitanie wiosny. Warsztaty rozpoczęły się od wylosowania stanowisk pracy, następnie każda grupa mogła wybrać sobie materiały artystyczne, przy pomocy których powstanie ich marzanna. Do tworzenia marzanny zostały również wykorzystane materiały ekologiczne. Jedyną trudnością, którą napotkaliśmy w trakcie pracy była wysokość szkieletu naszej postaci, jednak odrobina kreatywności pozwoliła stworzyć nam w ciągu jednej regulaminowej godziny niezwykłą postać wiosennej panny.

Te warsztaty były dla nas wspaniałą zabawą i integracją międzypokoleniową. Wszystkie powstałe prace okazały się tak fantastyczne i unikatowe, że nie zdołano wyłonić zwycięzców, dlatego też każdy zespół otrzymał okolicznościowy dyplom, słodki upominek oraz skosztował przepysznej grochówki.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE....