akt0104

W piątek 19 maja klasa 5c pod opieką  wychowawcy pani Magdaleny Adamczyk oraz pań: Edyty Zykowskiej i Grażyny Kędzierskiej udała się na 2 – dniową wycieczkę do FORTU IV w Toruniu.

Zaraz po przyjeździe uczniowie rozpoczęli realizację pierwszej części programu KADET. Wspólnie z instruktorami udaliśmy się w teren przygodny, gdzie uczniowie wykorzystując wiedzę zdobytą w części teoretycznej musieli zdobyć wodę, rozpalić ogień i zbudować schronienie. Po zjedzeniu obiadu odbywały się zajęcia na terenie FORTU, podczas których uczniowie między innymi ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i własnoręcznie przygotowywali grochówkę na kolację. Wieczorem zwiedzaliśmy FORT w świetle pochodni. Przeszliśmy trasą od placu broni, przez część koszarową, poterny, z wejściem do Prochowni, wyjściem na Majdan,  podziemnym tunelem do kaponiery barkowej, a także weszliśmy na koronę Fortu.

Na zakończenie dnia uczniowie uczestniczyli w podchodach – grze terenowej według wojennego scenariusza.

W sobotę po zjedzonym śniadaniu instruktorzy przygotowali dla uczniów gry i zabawy integracyjne np. narty wieloosobowe, przejście przez hula hop czy turniej strzelania z łuku.

Po zakończonych zabawach zadowoleni, z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do Gniezna.