akt0117AMERYKAŃSCY UCZNIOWIE
Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

9 czerwca odwiedzili nas specjalni goście.
Było to dwóch nastolatków z Atlanty, USA, 13-nastoletnia Aisha oraz 15-letni Jamal. Amerykańscy uczniowie przybyli do naszej szkoły na zaproszenie członków Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, p. Marty Krówczyńskiej oraz p. Moniki Majchrzak oraz dzięki prezesowi klubu p. Małgorzacie Tomczak. Jest to już trzecia wizyta Aishy i Jamala w Polsce, jako że przyjeżdżają tutaj do swojej babci, p. Małgorzaty Zbierańskiej, emerytowanej nauczycielki, która również współpracuje z klubem.

Aisha i Jamal przygotowali dla naszych uczniów z klasy 5a prezentację multimedialną o ich mieście Atlancie i USA, a także pokazali, jak wygląda nauka w amerykańskich szkołach. Następnie nasi uczniowie zadawali gościom pytania w j. angielskim. Pytania dotyczyły codziennego życia i zainteresowań nastolatków z USA. Spotkanie umożliwiło naszym uczniom wymianę doświadczeń z rówieśnikami z innego kraju oraz było świetną okazją do sprawdzenia się w codziennej komunikacji w języku obcym.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...