akt0034 17 18

Bóg jest w nas

Tradycyjnie, jak co roku, społeczność szkolna SP 5 wzięła udział w widowisku o Bożym Narodzeniu, wzorowanym na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, czyli w jasełkach.
Tegoroczne jasełka, których nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób, zostały przygotowane przez uczniów klasy 6 b pod kierunkiem pp. Katarzyny Winiarskiej i Teresy Orłowskiej-Banaszak, we współpracy z pp. Agnieszką Walczak i Magdaleną Domagałą, i zaprezentowane na deskach zaprzyjaźnionego ze szkołą MOK-u.

Ich przewodnią myśl można streścić fragmentem tekstu:
„Dziś gwiazdy blask, świąteczny czas. A my z przyzwyczajenia, zamiast jasnością cieszyć się, pędzimy w stronę cienia. Odrzućmy w dal, smutki i żal. I strach, co nas krępuje.
Pozwólmy światłu działać
w nas. Niech piękno w nas zbuduje.”

Oglądając zdjęcia młodych aktorów (zza kulis), otulmy się magią świątecznych dni, jak ciepłym szalem, radujmy uszy dźwiękami kolęd i zapomnijmy o wszystkim, co smuci i boli. Wybierzmy się na wędrówkę do Tego, który daje Miłość...

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE... 2017