akt0059 2018Dnia 7 marca na lekcję wychowawczą do klasy 4A przyszła st. sierż. Anna Pilarska.

Policjantka przyszła na spotkanie zaproszona przez wychowawcę klasy i szkolnego pedagoga.

Funkcjonariuszka tłumaczyła dzieciom czym są emocje, jak je właściwie rozładować oraz opowiadała o skutkach, jakimi kończą się skierowane przeciwko innym osobom akty agresji. Była również mowa na temat sposobów rozwiązywania konfliktów oraz poszanowaniu cudzej własności.

Podczas spotkania z uczniami, funkcjonariuszka wyjaśniała kiedy zachowanie młodego człowieka może spowodować konflikt z prawem oraz jak kształtuje się odpowiedzialność  nieletnich. Strażniczka prawa  przestrzegała przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogą dla młodego człowieka skończyć się przykrymi konsekwencjami. Mówiła również o tym, dlaczego należy panować nad emocjami oraz jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty. Podkreślała, że rozwiązywanie problemów za pomocą pięści może spowodować kolejne, coraz większe problemy dla obydwu stron sporu.

Było to bardzo ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, że przemoc i agresja są negatywnymi zachowaniami oraz że należy się im stanowczo przeciwstawiać.

foto ZOBACZ  FOTOGRAFIE...