akt0066 2018

Dzisiaj do naszej szkoły przybyli bardzo interesujący goście:

BOSMAN MAT - Adam Tuński i MARYNARZ - Dominik Błaszczyk, który barwnie opowiadał o historii marynarki wojennej i życiu załogi ORP „GNIEZNO”
Dzięki temu uczniowie klas siódmych mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba na okręcie.

ORP „GNIEZNO” wchodzi w skład 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo - Minowych (8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu).

Matką chrzestną okrętu jest Halina Ostrzycka.

W swojej dziewiętnastoletniej służbie okręt wielokrotnie uczestniczył w ćwiczeniach krajowych i międzynarodowych; odwiedził porty w Niemczech, Danii i Norwegii. Załoga zawsze uzyskiwała bardzo wysokie oceny podczas szkoleń i zadań programowych, a okręt zdobywał miano najlepszego w dywizjonie i we flotylli. Załoga składa się z około 50 osób, w tym 5 oficerów.

foto  ZOBACZ FOTOGRAFIE...