akt0082 2018Uczniowie z „Piątki” na obchodach Dni Lasu

Na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz, współpracującego z SP 5, Nadleśnictwa Gniezno, grupa uczniów z kl. 6 b i 7 c uczestniczyła w obchodach Dni Lasu - 21.04.2018 r.

Na tę okazję uczniowie (pod kierunkiem p. Katarzyny Winiarskiej) przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny pt. „Ścieżki pamięci”, mówiący o Ojczyźnie, wolności i pięknie polskiej przyrody.

Występ wpisywał się zarówno w świętowanie Dni Lasu, jak i w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Został bardzo ciepło przyjęty przez całą, licznie zgromadzoną, leśniczą brać i nagrodzony gromkimi brawami. Uczniowie otrzymali też drobne upominki w formie książek o polskiej przyrodzie. (KW.)

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...