W ramach profilaktyki uniwersalnej najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w programie profilaktycznym "Moje życie wolne od uzależnień".

Program finansowany ze środków Urzędu Miasta realizuje fundacja "Nowe Horyzonty" z Warszawy.

Zajęcia adresowane są do uczniów klas VI, VII i VIII, prowadzone są w formie warsztatów, w czasie których uczniowie rozmawiają na tematy związane z uzależnieniami, rozwojem tożsamości i osobowości oraz sposobami konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły, którzy chętnie rozmawiają na podejmowane tematy, dzieląc się swoimi opiniami.

Mamy nadzieję, że podejmowana tematyka wpłynie na poszerzenie wśród uczniów wiedzy na temat uzależnień i pozwoli im nabyć umiejętności niezbędne w codziennym funkcjonowaniu.

Paulina Pacesz
pedagog szkolny