Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach historii Polski. Jest to ważna data dla każdego Polaka, będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę w zwycięstwo.

W tym roku przypada szczególna, bo 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli narodowej.

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, włączając się w szkolne obchody tego święta, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.

Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonali flagi i godła Polski, które malowali farbami i kolorowali kredkami. Dzieci wykonały także biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych i miejskich. Dużą atrakcją dla nich było obrysowywanie, wycinanie i sklejanie „wąsów Piłsudskiego”. Robiły to z wielkim entuzjazmem i radością.

Uczniowie wykonali również biało – czerwone kwiaty, którymi udekorowano świetlicowe okna , a chorągiewkami ozdobiono korytarz przy świetlicy.

Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane właśnie przez dzieci.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...