W dniu 20 września naszą szkołę odwiedzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Odwiedziny związane były z realizacją przez gnieźnieńską Policję projektu "Bezpiecznie przez pasy do pierwszej klasy”. Jak wskazuje temat projektu goście przybyli do uczniów klas I, by przypomnieć dzieciom o zasadach poruszania się po drodze oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Podczas krótkiej pogadanki z uczniami policjanci omówili teoretycznie wszystkie reguły, po czym przyszedł czas na część praktyczną! Dzieci pod opieką policjantów i nauczycieli udały się na krótką wycieczkę do przejścia dla pieszych, gdzie ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Mamy nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz, gdyż bezpieczeństwo naszych uczniów, także poza szkołą, jest dla nas bardzo ważne. Gościom z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w osobach Pana Naczelnika nadkom. Karola Sekuły i mł. asp. Pani Donaty Szymalak  serdecznie dziękujemy za wizytę!