Dnia 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 1a wybrali się na wycieczkę do Witkowa.

Pierwszym punktem programu były zabawy ruchowe w Sali Zabaw Superland.
Jak już dzieci były po rozgrzewce, udały się spacerkiem do Piekarni Glanc, gdzie przygotowano dla nich niezwykłe zajęcia. Przywitała je bardzo sympatyczna pani, która pokazała wszystkie pomieszczenia tego zakładu, a następnie omówiła poszczególne etapy wypieku pieczywa.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się olbrzymim piecom, maszynie wyrabiającej ciasto oraz magazynowi, w którym znajdowały się gigantyczne ilości worków z mąką.
Na pożegnanie każdy uczestnik wycieczki otrzymał woreczek swoich pierniczków i Dyplom Małego Piekarza.
Uczniowie wrócili do domów w radosnych nastrojach i wzbogaceni w nowe doświadczenia.