Okres przedświąteczny jest dobrą okazją do tego, by odwiedzić zaprzyjaźnione z naszą szkołą instytucje i złożyć życzenia wszystkim osobom, które przez cały rok wspierają działania “Piąteczki”.

Tradycją w SP5 stały się odwiedziny kolędników; w dniu 19 grudnia grupa uczniów z klasy 7a kolędowała u prezydenta Tomasza Budasza, zastępców prezydenta: Michała Powałowskiego i Jarosława Grobelnego, dyrektora Wydziału Edukacji Mariana Pokładeckiego oraz prezesa zarządu URBIS Dariusza Zamiara.

Uczniowie odwiedzili również następujące instytucje: Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną, Straż Pożarną, Policję, MOK, gnieźnieńskie media: Przemiany, Radio Gniezno.

Kolędnicy składali życzenia oraz wspólnie odśpiewano kolędę.

Uczniów, obdarowywano słodkościami dziękując za życzenia i odwiedziny.

Wśród kolędników znaleźli się uczniowie klasy 7a naszej szkoły: Miriam Lewandowska, Maja Markiewicz, Szymon Andrzejczak, Cyprian Gruszczyński oraz Igor Lewandowski, przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego Lidię Karmolińską.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE