Rajd Zimowy - 29 lutego 2020 roku

Zimowa aura nam nie straszna więc ponownie chętni uczniowie klasy 4a wraz z opiekunką kółka turystycznego wzięli uczniowie w XVI Rajdzie Zimowym do Wągrowca.

W tym, jak się okazało, pięknym miasteczku zobaczyliśmy Piramidę Łakińskiego i wysłuchaliśmy krótką historię jej powstania. Bardzo ciekawym punktem rajdu było spotkanie z przewodnikiem - strażakiem , który oprowadzał nas po wieży strażackiej jednocześnie opowiadając o swojej ciężkiej strażackiej służbie.

Poza tym zobaczyliśmy też wyjątkowe na skalę światową zjawisko tzw. bifurkacji czyli skrzyżowania rzek: Wełny i Nielby.

Następnie udaliśmy się do Tarnowa Pałuckiego gdzie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem najstarszy drewniany kościół w Polsce pw. św. Mikołaja.

Na zakończenie udaliśmy się do Centrum Edukacji Leśnej w Durowie gdzie czekał na nas ciepły posiłek.

Pomimo niesprzyjającej pogody weseli i pełni wrażeń wróciliśmy z rajdu trochę zmęczeni ale zadowoleni.

Czekamy na następny :)