• QuizMe – można wykorzystać do zabawy w sprawdzanie wiedzy z wielu dziedzin – m.in. geografii, astronomii, chemii, fizyki, języków (polskiego i obcych). To serwis pełen quizów, testów i łamigłówek.

• Histlandia – tego samego wydawcy, co Matlandia i Władcy Słów. 65 animowanych ćwiczeń uzupełniających z historii dla uczniów szkoły podstawowej.

• Khan Academy – krótkie filmy wyjaśniają poszczególne zagadnienia z zakresu matematyki, biologii, fizyki, chemii, sztuki czy programowania, które potem można przećwiczyć w zadaniach online. Rozwiązując zadania zdobywa się wirtualne trofea...

• WORDWALL - Kolejną,  świetną platformą na której znajdują się gotowe, interaktywne ćwiczenia z każdego przedmiotu, ale istnieje także możliwość  tworzenia własnych zasobów jest platforma wordwall. Prosty sposób tworzenia własnych materiałów dydaktycznych

• Pi-Stacja – tu również znajdziecie krótkie wideo-tutoriale matematyczne, obejmujące cały zakres podstawy programowej z matematyki dla szkoły podstawowej. Do poszczególnych tematów są też przygotowane zadania i ćwiczenia online.

• Baza wiedzy fundacji Adamed SmartUp – wideo i nie tylko – popularyzatorzy nauki prezentują rozmaite tematy z dziedziny biologii, chemii i fizyki.

• Pan Belfer – wideo-lekcje chemii nagrane przez przebojowego nauczyciela Dawida Łasińskiego. Zgodne z podstawą programową.

• Mówiąc inaczej – kanał YouTube o języku polskim i jego subtelnościach.

• Uniwersytet Dzieci – kanał na YouTube Fundacji Uniwersytet Dzieci zawiera filmy z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej, technologicznej ale jest tu te sporo materiałów o emocjach i radzeniu sobie z nimi oraz takich, które pomogą dzieciom zyskać większą samoświadomość.

• Crazy Nauka – największy polski popularnonaukowy blog, gdzie znajdziecie wiele artykułów na różne naukowe tematy. Rzetelna wiedza, żadnych plotek, czy mitów. Godne zaufania źródło, które warto pokazać dzieciom, przy okazji można przegadać temat weryfikowania informacji i odróżniania faktów od mitów – ten temat też poruszają autorzy Crazy Nauki

• CONCEPTBOARD - tablica ineraktywna

• Platforma e-learningowa - http://globalnet.com.pl

• Padlet

• EDPUZZLE - jest kolejną platformą, na której znajduje się mnóstwo edukacyjnych, wartościowych filmów i kursów jest platforma edupuzzle. To prosta platforma ułatwiająca edukację zdalną wokół treści wideo, umożliwia nauczycielom komunikowanie się z uczniami za pomocą prostej opcji tworzenia wirtualnych klas, którym zadaje się do obejrzenia wideo rozbudowane o własne pytania i zadania. Dostępnych jest tam wiele, merytorycznych, ale przede wszystkim atrakcyjnych dla uczniów kursów.

• LearningApps - to kolejna platforma to znana chyba wszystkim nauczycielom, ale niekoniecznie uczniom. Na bezpłatnej, polskiej stronie znajdują się ogromne zasoby interaktywnych ćwiczeń, chyba z każdego przedmiotu. Zachęcamy do aktywności i utrwalania wiedzy właśnie z tą platformą.

• Edukator.pl - Platforma edukator to bezpłatne, otwarte narzędzia i zasoby edukacyjne. Wykorzystać bezpłatnie możemy dostępne na stronie aplikacje, symulatory, modele, lektury, atlasy biologiczne, filmy, prezentacje – wszystko znajduje się w  bazie platformy. Najbogatszy zbiór narzędzi i zasobów dydaktycznych za darmo, ale także gotowych zasobów np. z biologii, czy matematyki.  Na platformie możemy stworzyć prezentacje, w których z powodzeniem zamieścimy wykresy, wzory matematyczne, wory chemiczne, elementy graficzne, czyli zasoby dostępne na platformie.

• WOLNELEKTURY - Nie zapomnijmy o platformie wolnelektury, na której bez problemu, bez wychodzenia z domu znajdziemy potrzebne uczniom lektury w formacie pdf, ale także w formie audiobuków. Lektury można wydrukować, ale także pobrać na swój komputer. Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

• Wideorozmowy na Hangouts

Na naszej stronie: