Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski między innymi ze względu na obchodzone w nim trzy ważne święta.

1 maja - Święto Pracy- Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy
2 maja – Dzień Flagi RP, ale też Dzień Polonii i Polaków za Granicą
3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole kolejne rocznice majowych świąt są obchodzone bardzo uroczyście, a celem tych działań jest kształtowanie szacunku do Ojczyzny i poczucia tożsamości narodowej. Pozwala to też całej społeczności szkolnej na oderwanie się od codzienności i przypomnienie ważnych wydarzeń zapisanych na kartach historii Polski.

W tym roku ze względów epidemiologicznych uczniowie nie mogli uczestniczyć w obchodach szkolnych, ale w inny sposób zademonstrowali swoje poczucie patriotyzmu i przynależności narodowej.

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w lekcji on-line, podczas której zgłębili wiedzę na temat historii swojego kraju oraz symboli narodowych. Oprawa tego spotkania również była uroczysta, bowiem dzieci pod czujnym okiem swoich rodziców przygotowały chorągiewki , kotyliony , a niektóre zaprezentowały się nawet w strojach o barwach narodowych. Zwieńczeniem lekcji i zarazem najbardziej podniosłym jej momentem było odśpiewanie hymnu państwowego.

To wydarzenie i okoliczności jakie mu towarzyszyły na długo pozostaną w pamięci uczniów.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...