W drugim półroczu roku szkolnego 2019/20 rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej wykorzystującej elementy pedagogiki Marii Montessori „W drodze do samodzielności”.

Innowacja miała na celu usamodzielnienie najmłodszych dzieci tak, aby potrafiły swobodnie funkcjonować w codziennym życiu. Skierowana była dla dzieci z klas I-III uczęszczających do świetlicy.

Tematy zajęć zostały opracowane w oparciu Praktyczne Ćwiczenia Dnia Codziennego wg. Marii Montessori . Zrealizowałyśmy 2 bloki tematyczne:
  • blok I: Ćwiczenia Dnia Codziennego/ Dbanie o wnętrze domu
  • blok II: Ćwiczenia Dnia Codziennego /„Zabawy z wodą-przelewanie, nalewanie.”

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, jednak ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia z tym związane (zdalne nauczanie) realizację kolejnych bloków zmuszone jesteśmy przenieść na przyszły rok szkolny.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE