akt0114

Ogólnopolska akcja promująca czytanie "Jak nie czytam, jak czytam".

6 czerwca nasza społeczność szkolna włączyła się w w/w akcję, która została podzielona na dwie części.

Najpierw dzieci ze świetlicy szkolnej rysowały kredą postacie z bajek, pisały tytuły ulubionych książek oraz hasła dotyczące czytelnictwa. Pojawiły się następujące wpisy: "Lubię czytać", "Czytam, bo lubię", "Czytelnicy ze świetlicy", "Książka moim najlepszym przyjacielem".
Ponieważ dzieci ze świetlicy są częstymi gośćmi w bibliotece i wzorowymi czytelnikami, to bardzo chętnie uczestniczą w akcjach zachęcających do czytania.

W drugiej części- liczniejszej, uczniowie zebrali się na korytarzu szkolnym (a nie na boisku, ze względu na kapryśną pogodę)  i tam czytali swoje ulubione książki. Akcja potwierdziła tezę, że książki nie gryzą, a mogą okazać się dobrą rozrywką, nawet konkurującą z wszechobecnymi smartfonami.

STRONA KONKURSU www logo

www logo STRONA BIBLIOMANIAKA