akt0032 17 18DETEKTYWISTYCZNYM TROPEM LASSEGO I MAI - Międzyszkolna impreza czytelnicza.

We wtorek (28 listopada) uczniowie 4 klas szkół podstawowych, spotkali się w naszej bibliotece aby wziąć udział w zabawie detektywistycznej.

Imprezę czytelniczą przygotował zespół nauczycieli bibliotekarzy. Inspiracją całego przedsięwzięcia była seria książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Uczniowie wcielając się w detektywów musieli poradzić sobie z łamigłówkami i zaszyfrowanymi wiadomościami. Przy pomocy szkła powiększającego walczyli z małą czcionką, a przygotowana pajęcza sieć sprawdzała ich sprawność fizyczną.

Dodatkową atrakcją była obecność Panów Techników z Wydziału Kryminalnego KPP w Gnieźnie, którzy ujawnili tajniki swojej pracy. Uczniowie z III LO w Gnieźnie, pokazali natomiast swoim młodszym kolegom jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc.

Uczestnicy zabawy na koniec wykonali legitymacje detektywistyczne, otrzymali certyfikaty oraz cukierki.

więcej o wydarzeniu, za współprzygotowanie którego odpowiadały m.in. nasze panie bibliotekarki znajdziecie na stronie PBP:

www logo http://gniezno.pbp.poznan.pl