akt0103 2018W środę, 23 maja br. uczniowie klas 3b i 3c wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Januchowską i p. Ewą Bielanowską odwiedzili mieszczącą się w pobliskim MOK-u wystawę historyczną pt. „W drodze do niepodległości”.

Wyjście grup poprzedziła pogadanka nawiązująca do tematu ekspozycji oraz kulturalnego zachowania się w tego typu miejscach. Wystawa pięknie wpisuje się w jubileuszowe obchody 100-lecia niepodległej Polski w naszych szkołach i w mieście. Składa się z wielu tablic, które ilustrują i opisują najważniejsze wydarzenia i postaci związane z odzyskaniem niepodległości. W chronologicznym porządku ukazuje wydarzenia, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, a także osoby, które były ważne dla rozwoju państwa polskiego.

Jest niewątpliwie nowoczesną i atrakcyjną lekcją historii dla uczniów i dorosłych.