Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
 
 
flaga
       
logo11
Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie

61 426 39 97

Polish English French Georgian German Hungarian Italian Japanese Russian Slovak Turkish Ukrainian
office office czytelnictwo eurowickore unicefko okemen bip
Rozmiar czcionki:
Gdy często korzystamy z jakiejś strony internetowej, ciągłe wpisywanie jej adresu w przeglądarce może być męczące i czasochłonne.
Na szczęście przeglądarki internetowe zapewniają funkcję dodawania zakładek (Bookmarks). Dzięki tej prostej funkcji za pomocą jednego kliknięcia myszki możemy przejść do interesującej nas strony. Najpierw jednak musimy dodać ją do zakładek naszej przeglądarki. 
Serwis różni się od serwisu del.icio.us tym, że zakładki nie są udostępniane innym internautom.

www logo ZOBACZ swoje Google Bookmarks

 

 

Google Chrome

1. Wpisujemy interesujący nas adres internetowy (itwedukacji.pl). Odnajdujemy link do regionalnych zjazdów IT w Edukacji (zostaniemy przekierowani do strony zjazdy.itwedukacji.pl). Gdy strona się załaduje, klikamy w ikonę (trzy poziome linie) znajdującą się w prawym górnym rogu 1.

2. Wybieramy Zakładki (Bookmarks). Następnie wybieramy Dodaj do zakładek (Bookmark this page...). 2 Stronę możemy zapisać do paska zakładek (Bookmarks bar) lub stworzyć własny folder z zakładkami, nadając mu właściwą nazwę (Create Folder). Jeśli wybierzemy opcję własnego folderu, musimy go stworzyć (Create), a następnie kliknąć, aby nasza strona się w nim zapisała 4.

3. Jeśli teraz otworzymy przeglądarkę lub nową zakładkę, skrót do strony wyświetli się:

  1.  w pasku zakładek, jeśli wybraliśmy Pasek zakładek; 5
  2. w folderze z utworzoną przez nas nazwą, jeśli wybraliśmy stosowną opcję (uwaga! wszystkie nowo stworzone foldery zakładek znajdują się w folderze Other bookmarks). 6

4. Warto zwrócić uwagę na Menedżera zakładek (Bookmark Manager), gdzie możemy zarządzać zapisanymi skrótami stron (przenosić, usuwać itp.). 7


Mozilla Firefox

1. Wchodzimy na stronę zjazdy.itwedukacji.pl. Klikamy lewym przyciskiem myszki symbol gwiazdki w prawym górnym rogu. Strona zjazdy.itwedukacji.pl została dodana do zakładek. Domyślnie każda nowo dodana strona trafia do folderu Zakładki nieprzypisane. Aby przypisać stronę (skrót do strony) do jakiejś zakładki, wybieramy Wyświetl wszystkie zakładki. 2

2. Nasza strona znajduje się w folderze Zakładki nieprzypisane (Unsorted Bookmarks). Możemy ją przenieść do Paska narzędzi zakładek (Bookmarks Toolbar) lub do Menu zakładek (Bookmarks Menu), pozostawić w nieprzypisanych zakładkach lub stworzyć nowy folder z zakładkami. W celu stworzenia nowego folderu z zakładkami, zaznaczamy Pasek narzędzi zakładek, następnie z menu Zarządzaj wybieramy Nowy folder, podajemy jego nazwę i wciskamy przycisk Dodaj 3.

źródło: http://www.tikwedukacji.pl

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button