Lack of access rights - File 'http:/learningapps.org/qrcode.php'

Smartfon to – jak twierdzą niektórzy - „przedłużenie mózgu” nastolatka, który używa go głównie do komunikowania się z rówieśnikami poprzez serwisy społecznościowe oraz dla rozrywki. Naszym zadaniem jest przekonanie uczniów do korzystania ze smartfona jako atrakcyjnego narzędzia do uczenia się. Wskazanie na bogactwo gier edukacyjnych i aplikacji, daleko bardziej atrakcyjnych, niż podręczniki szkolne.

Pierwszym zadaniem, jakie otrzymają od nas, będzie wyszukanie w Internecie 5 aplikacji i portali edukacyjnych, które zajmują się tematyką danego przedmiotu. Uczniowie sporządzają listę aplikacji i serwisów www wraz z linkami i przekazują ją na tablicę multimedialną tworząc współdzielony dokument – bazę ciekawych zasobów, które udostępnią także swoim koleżankom i kolegom w szkole. Do wyszukiwania używają swoich smartfonów lub tabletów szkolnych. Drugie zadanie związane będzie z przygotowaniem przez zespoły własnej aplikacji edukacyjnej z wykorzystaniem platformy Learningapps https://learningapps.org/. Wprowadzamy uczniów w narzędzia online, prezentujemy szablony i aplikacje stanowiące punkt wyjścia do przygotowania własnej przez uczniów.

Uczniowie rejestrują się w serwisie, następnie wybierają formę aplikacji z dostępnych szablonów. W kolejnym kroku, korzystając z laptopów lub tabletów, ustalają funkcjonalności aplikacji oraz pozyskują materiał merytoryczny i graficzny w Internecie.

W końcowej części drugiego spotkania aplikacje powinny być gotowe. Po zajęciach uczniowie wymieniają się linkami do aplikacji, testują je, przy okazji sprawdzając błędy.

Na zakończenie powstanie pięć aplikacji edukacyjnych, ogólnodostępnych w serwisie learningapps.org.

Korzystanie z wyszukiwarki Google w sposób zaawansowany dla celów edukacyjnych:

Samouczek tworzenia aplikacji na platformie Learniongapps.org:

NASZE APLIKACJE EDUKACYJNE:

www Programowanie - ARDUINO

www TRÓJKĄTY kl. 5

www j. angielski (zwierzęta)

www Geografia - Krajobrazy polskie

www Połącz zwierzęta w pary (Zuzanna Piskorz kl. 5c)

www Działania matematyczne (Marcel T. kl. 5c)

www Tabliczka mnożenia (Eryk Winkel kl. 5c)

www Sport - żużel (Kwaśniewski. A. kl. 8c)

www ŻUŻEL (Kubalak Oskar kl. 8c)