akt0100

ODLOTOWA WYCIECZKA

Niecodzienną wycieczkę odbyli uczniowie klas 2 b i 2 d. Dnia 26 kwietnia 2017 r.

Wybrali się wraz z wychowawczyniami p. Wiolettą Januchowską i p. Grażyną Kędzierską oraz nauczycielkami p. Teresą Orłowską-Banaszak i p. Edytą Zykowską na lotnisko do Powidza.

Tam z zainteresowaniem słuchali pana młodszego chorążego Grzegorza Mielewczyka, który zapoznał ich z historią lotnictwa, a także z trudną i odpowiedzialną pracą żołnierzy zawodowych i pracowników cywilnych w Jednostce Wojskowej Nr 3293.

Następnie uczniowie udali się do remizy strażackiej i dowiedzieli się jak wygląda, i do czego używany jest specjalistyczny sprzęt na terenie jednostki. Jednak najwięcej emocji towarzyszyło uczniom podczas zwiedzania samolotu SU-22.

Każde dziecko mogło usiąść za sterem w kokpicie pilota. Niemały podziw wzbudził również lądujący na najdłuższym w Europie pasie startowym - śmigłowiec.

Pamiątkowe zdjęcia uczestników wycieczki zapewne nie oddadzą atmosfery, jaka towarzyszyła uczniom podczas pobytu na wojskowym lotnisku.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...