Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

KONKURS "BÓBR" 2022


czwartek, 20 październik 2022
Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2022 Harmonogram właściwego konkursu Termin rozpoczęcia rejestracji na główny konkurs: 16.10 (7:00) Termin zakończenia rejestracji na Seniora: 7.11 (11:45) Termin zakończenia rejestracji na Juniora: 8.11 (11:45) Termin zakończenia rejestracji na Benjamina: 9.11 (11:45) Termin zakończenia rejestracji na Skrzata: 10.11 (11:45)(531)
Czytaj więcej...

Wyniki KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO


niedziela, 10 kwiecień 2022
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSUJĘZYKA ANGIELSKIEGO Dnia 24 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska i p. M. Majchrzak. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas 5,7,8 naszej szkoły. Konkurs miał formę testu gramatyczno-leksykalnego i trwał ok. 45 minut. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworze...(578)
Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów


niedziela, 10 kwiecień 2022
Ruszyła XVI edycja konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas VII i VIII do udziału w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego pt: „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”. Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Z cyberbezpieczeństwem na Ty”. Celem Konkursu jest edukacja młodzieży w zakresie tematyki cyberbezpieczeństwa w o...(364)
Czytaj więcej...

Konkurs na fotografię


niedziela, 06 marzec 2022
Informuję, że w 2022 roku zostanie przeprowadzona XXII edycja konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” dla uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Udział w konkursie jest dobrowolny. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie fotografii promującej zdrowy styl życia wolny od palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów. Prace i zgody można przesyłać na adres agnieszka.walczak@sp5.gniezno.pldo dnia 01.04...(674)
Czytaj więcej...

Mistrz Matematyki


piątek, 21 styczeń 2022
Zachęcamy uczestnictwa w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl. Konkurs skierowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny! Do rywalizacji o miano Mistrza Ma...(457)
Czytaj więcej...

„Niezapomniany zryw”


czwartek, 09 grudzień 2021
„Niezapomniany zryw” – w 103. rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 szkolny konkurs plastyczny (13.12.2021 – 07.01.2022) dla kl. 4-6: na wykonanie kartki pocztowej – okolicznościowej (format A5), poświęconej rocznicy Powstania (technika dowolna), dla kl. 7-8: na portret bohatera – uczestnika Powstania z Gniezna i okolic (format A4, w pionie, technika – „kolaż”); należy podać nazwisko przedstawionej osoby. Ze w...(2599)
Czytaj więcej...

Konkursu "Wielkopolska warta Powstania”


piątek, 03 grudzień 2021
Regulamin konkursu literackiego „Wielkopolska warta Powstania” § 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE Organizatorem konkursu literackiego „Wielkopolska warta Powstania” (zwanego dalej Konkursem) jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości z siedzibą przy ul. Woźnej 12 w Poznaniu, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Miasto Poznań pod nr RIK-VI, NIP 778-11-28-909 (zwane dalej Organizatorem). Konkurs jest realizowany pod honorowym patr...(511)
Czytaj więcej...

Konkurs „NIEPODLEGŁA I JEJ OBROŃCY”


wtorek, 26 październik 2021
Konkurs szkolny z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI (11 listopada) pod hasłem: „NIEPODLEGŁA I JEJ OBROŃCY” Celem konkursu jest upamiętnienie polskich bohaterów dążących do tego, by Polska po latach niewoli odzyskała niepodległość, poszerzanie wiedzy o historii państwa polskiego w XX wieku, wzmacnianie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży, rozwijanie kreatywności i inspirowanie do samodzielnej pracy twórczej, zachęcenie do poszu...(600)
Czytaj więcej...

Konkursy historyczne w II semestrze – podsumowanie


środa, 23 czerwiec 2021
W mijającym roku szkolnym 2020/2021, ze względu na pandemię COVID-19, odbyło się mniej konkursów historycznych niż zwykle. Jednak, mimo różnych trudności związanych z zaistniałą sytuacją, znalazło się wąskie grono chętnych uczniów, którzy postanowili wziąć udział w konkursowych zmaganiach. A zmagania te w większości przeprowadzane były w formie zdalnej i przyniosły naszym reprezentantom szeroki wachlarz wyróżnień, począwszy od ocen z his...(1022)
Czytaj więcej...

Dzień BLIŹNIĄT


czwartek, 22 kwiecień 2021
W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Bliźniąt obchodzonego dnia 19 maja organizuje konkurs. Zadanie polega na wykonaniu wspólnego zdjęcia ze swoją bratnią duszą. Zdjęcie należy wysłać na adres: lukasz.malczewski@sp5.gniezno.eu(753)
Czytaj więcej...

Konkurs historyczno-plastyczny


wtorek, 16 marzec 2021
Regulamin wewnątrzszkolnego konkursu historyczno – plastycznego „Zapomniani giganci polskiej nauki z przełomu XIX i XX w. i ich osiągnięcia” Konkurs organizowany jest w celu zapoznania uczniów z życiorysami nieznanych polskich naukowców i wynalazców żyjących na przełomie XIX i XX wieku. Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w sposób interesujący i ciekawy najważniejszych faktów z życia, a także działalności wybranego naukowca/wynal...(1017)
Czytaj więcej...

Konkurs na głowę kozła


czwartek, 04 marzec 2021
Konkurs na głowę kozła rozstrzygnięty W lutym Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie ogłosił karnawałowy konkurs na „Głowę kozła”. Przystąpili do niego uczniowie klasy 3A. Jury ogłosiło werdykt, i tak oto prezentują się wyniki konkursu: II miejsce – Alan Szuba III miejsce – Maksymilian Młodzikowski Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Kubacki, Aleksandra Nitka Zofia Szczepaniak Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! ZOBACZ FOTOGRAFIE(957)
Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY


poniedziałek, 01 marzec 2021
Na konkurs plastyczny, który ogłosiła p. Magdalena Domagała wpłynęło 16 prac. Jury nagrodziło 3 a 4 zostały wyróżnione. Nasi zwycięzcy to: Suman Karimi 6B - 1 miejsce Maciejewski Nikodem 7c - 2 miejsce Nowakowska Amelia 6a - 3 miejsce Wyróżnienia: Kozłowska Weronika 6b Tomczak Amelia 7a Wojdyło Milena 6b Piskorz Maja 6a ZOBACZ PRACE: Wszystkim którzy brali udział w konkursie dziękujemy za pomysłowe prace, a zwycięzcom gratulujemy. Nagrod...(875)
Czytaj więcej...

KONKURS "BÓBR"


czwartek, 08 październik 2020
XIV Konkurs Informatyczny Bóbr Zobacz harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2020(3270)
Czytaj więcej...

Propozycja dla klas 3


środa, 06 maj 2020
Z okazji Tygodnia Bibliotekmamy propozycję dla czytelników z klas 3. Prosimy o nagranie krótkiego (do 3 min.) filmiku, w którym przedstawicie swoją ulubioną książkę i zaproponujecie ją innym dzieciom. Mile widziane przebrania i inne rekwizyty. Niech ograniczy was tylko wasza wyobraźnia. LINKI do filmików zamieszczonych np. na Youtubemożna zamieszczać na PADLECIElub (jeśli ktoś nie umie, proszę wysłać na maila: r.nawro1971@gmail.com) Tydz...(1429)
Czytaj więcej...

Konkurs sportowy


poniedziałek, 27 kwiecień 2020
(1136)
Czytaj więcej...

Dzień Ziemi


poniedziałek, 27 kwiecień 2020
W ramach lekcji geografii w Dniu Ziemi chętni uczniowie klasy 5a i 6a mieli wymyślić hasła dotyczące ochrony naszej planety i dopisać argumenty na wybór takiego właśnie hasła. Oto najciekawsze hasła uczniów klasy 5a i 6a + argumenty w ramach obchodów Dnia Ziemi Hasło 1 Chociaż mam niewiele lat, też mogę zadbać o cały świat Argumenty: · Bo idąc na zakupy mogę zamienić folijki i szkodliwe plastiki na papierowe lub wielorazowe torby i szkla...(1485)
Czytaj więcej...

Konkurs - PTAKÓW ŚPIEW


środa, 15 kwiecień 2020
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Kształcenia Słuchu pt. "Ptaków śpiew" 2020 Rozpoznawanie śpiewu i odgłosów ptaków polskich. Polecam uwadze ten wyjątkowy konkurs. Jest on przeprowadzany metodą zdalną z zastosowaniem platformy moodle w formie wielostopniowego testu odsłuchowego. Dla nauczycieli i dorosłych, dojrzałych osób temat konkursu wydaje się być trudny i skomplikowany, ale jak doświadczeni...(1590)
Czytaj więcej...

SLEEVEFACE


piątek, 20 marzec 2020
Wypełni i odeślij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY -- Zgłoszenie DRUKUJEMY, wypełniamy i zeskanowany (fotka) ODSYŁAMY. Jeśli macie zainstalowany na komputerze Adobe Acrobat Reader (tu można ściągnąć - ), to tam edytujemy klikając po lewej WYPEŁNIJ I PODPISZ. Możemy również EDYTOWAĆ dokument PDF: Najlepiej edytować powyższy PDF tutaj - Tutaj pokazano jak edytować PDF np. na tej stronie - lub też w bardzo łatwy sposób na stronie(1354)
Czytaj więcej...

#JaTyOnOff


piątek, 20 marzec 2020
#JaTyOnOff Co dobrego może się zdarzyć, gdy odłożysz telefon? Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku - Zgłoszenie do konkursu - Opis zdjęcia - W tej wyjątkowej sytuacji można zrobić zdjęcie ZGODY i ZGŁOSZENIA i przesłać na adres: agnieszka.walczak@sp5.gniezno.eu Obejrzyj poniższy filmik od 0:11 min. do 0:40 min. SKUP się i policz ile razy zawodnicy w białych koszulkach podali sobie piłkę... Ile podań dostrzegliście? Czy widzieliście coś po...(1472)
Czytaj więcej...

GRY WIELKOFORMATOWE


piątek, 10 styczeń 2020
Konkurs na zagospodarowanie części boiska szkolnego, w ramach projektu SP 5 Gniezno „Tu się uczę, rozwijam, mam czas na zabawę i relaks” z programu Fundacji „Santander”- „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam” Edycja 1/2019. 1. Organizator: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera (koordynacja: pp. Katarzyna Winiarska, Żaneta Piskorz, Renata Nawrocka, Agnieszka Walczak) 2. Uczestnicy: Uczniowie SP 5 z podziałem na kl. 1-4 i 5-8 (pracujący indywid...(1687)
Czytaj więcej...

Konkurs


piątek, 20 grudzień 2019
„Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej. Polacy w Niemczech” 1. Celem Konkursu jest: - wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. - rozwijanie wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, - uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i ró...(1587)
Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny


czwartek, 21 listopad 2019
(1566)
Czytaj więcej...

Konkurs PAPIESKI


czwartek, 17 październik 2019
17 października 2019 roku, podczas uroczystej gali w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych z okazji XIX Dnia Papieskiego. Organizatorzy wyróżnili prace dwóch uczennic z naszej szkoły:PAULI WIŚNIEWSKIEJ z kl.2b i JULII KOTECKIEJ z kl. 5a. Gratulujemy! ZOBACZ FOTOGRAFIE...(1540)
Czytaj więcej...

XI edycja Woj. Konkursu Wiedzy o Powstaniu...


poniedziałek, 06 maj 2019
23 marca br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Była to już 11 edycja tego konkursu, w którym od samego początku, corocznie, biorą udział reprezentanci naszej szkoły. Tegoroczny finał miał szczególny wymiar, ponieważ wiązał się z uroczystymi obchodami 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dlatego też całkowita liczb...(1755)
Czytaj więcej...

Konkurs "niepodległościowy"


środa, 19 grudzień 2018
Uczniowie"Piątki" cały czas realizują szkolny projekt niepodległościowy. W jego ramach wzięli udział w sadzeniu "100 drzew na 100- lecie Niepodległości" oraz zmagali się w szkolnym etapie konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. ZOBACZ FOTOGRAFIE...(2369)
Czytaj więcej...

XXIII Konkurs Ekologiczny


sobota, 21 kwiecień 2018
Sprawozdanie z XXIII Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego ,,Zmiany klimatu - znam, rozumiem przeciwdziałam" Jak co roku czyli po raz 23 wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym. W tym roku odbył się on pod hasłem ,,Zmiany klimatu - znam, rozumiem przeciwdziałam". Drużyna nasza składała sie z 8 uczniów: Bruch Maja - 4c Piskorz Zuzanna - 4c Nowak Kornelia - 5b Andrzejczak Szymon - 5c Wierzelewski Antoni - 6a Goralczyk Dom...(2628)
Czytaj więcej...

Konkurs Piosenki Patriotycznej


czwartek, 19 kwiecień 2018
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 3 We wtorek, 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas trzecich. Reprezentantką naszej „Piąteczki” była Kornelia Kurczoba, uczennica klasy 3 b, która zaprezentowała piosenkę „Jestem Polakiem”. Wszystkie występy uczestników przyjmowano gromkimi brawami. Na konkursie obecne były również koleżanki z klasy, które wspierały Korn...(3064)
Czytaj więcej...

Konkurs o Świętym Wojciechu


czwartek, 12 kwiecień 2018
Uczennice naszej szkoły: Zofia Błaszak i Zuzanna Błaszak, wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Świętym Wojciechu dla klas siódmych. Konkurs odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Gnieźnie. Zosia i Zuzia musiały indywidualnie rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę, a następnie wspólnie wykonywały kolejne zadania konkursowe. W wyniku tych zmagań, dziewczyny zajęły I miejsce i zdobyły „Złoty Laur Świętego Wojciecha 2...(2657)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny


środa, 11 kwiecień 2018
O G Ł A S Z A M Y szkolny konkurs fotograficzny na temat: "Najpiękniejsze chwile z moją rodziną" Regulamin konkursu 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV – VII 2. Cele konkursu: - podkreślenie znaczenia rodziny w życiu człowieka. - prezentacja i popularyzacja twórczości fotograficznej. - rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych, - doskonalenie umiejętności artystycznych i fotograficznych, - prezentacja fotografii jako formy wyr...(2747)
Czytaj więcej...

Wyniki konkursu fotograficznego


poniedziałek, 09 kwiecień 2018
Damian Dziekan, z kl. 6 a, kolejny raz miał szczęście w konkursie, którego głównym organizatorem było Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Tym razem był to konkurs fotograficzny, dotyczący Miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W konkursie wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły i spośród tej trójki to do Damiana los- decyzją jury, się uśmiechnął. Damian zajął III miejsce w kategorii uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Wyniki...(3079)
Czytaj więcej...

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO


wtorek, 13 marzec 2018
Dnia 9 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska i p. M. Majchrzak. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia posiadanyc...(2929)
Czytaj więcej...

Konkurs "Polacy w Bretanii"


sobota, 27 styczeń 2018
Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Departament Edukacji i Nauki informuje o organizowanym konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Te...(3149)
Czytaj więcej...

Konkurs "O złym KOCURKU"


czwartek, 04 styczeń 2018
Narysuj komiks o Złym Kocurku konkurs biblioteczny dla uczniów szkół podstawowych Zapraszamy dzieci do udziału w Bibliotecznym Konkursie Komiksowym "Narysuj komiks o Złym Kocurku". Seria o Złym Kocurku - kapryśnym bohaterze książek Nicka Bruela jest idealną propozycją dla początkujących czytelników - nieduża dawka zabawnego tekstu przeplatana jest prostymi do odtworzenia rysunkami. Wszystkich wielbicieli kotów, fanów komiksów i czytelnik...(3170)
Czytaj więcej...

KONKURSY HISTORYCZNE


poniedziałek, 04 grudzień 2017
Dwa konkursy o Powstaniu Wielkopolskim Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym, których organizatorem jest IPN Poznań. Uczniowie zainteresowani konkursami proszeni są o zgłaszanie się do p. Katarzyny Winiarskiej, do czwartku 21 grudnia 2017 r. W przypadku konkursu plastycznego prace do piątku 5 stycznia 2018 r., a prace na konkurs fotograficzny do piątku 9 lutego 2018 r. Regulamin konkursu plastycznego „ORŁ...(2695)
Czytaj więcej...

Konkursy fiedlerowskie


wtorek, 21 listopad 2017
Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Arkadego Fiedlera dla klas III organizowany przez panie: Ewę Bielanowską, Grażynę Kędzierską i Ewę Makowską I miejsce – Weronika Borucka kl. 3c, II miejsce – Dorota Moczulska kl. 3a, III miejsce – Adam Mielewczyk kl. 3b. Konkurs recytatorski dla klas I – III „Z Arkadym Fiedlerem przez świat” organizowany przez panie: Ewę Jankowską, Iwonę Frydę, Beatę Bobkiewicz: Klasy I: I miejsce – Zofia Huszpaniak kl...(3694)
Czytaj więcej...

Konkurs na portret Fiedlera


piątek, 10 listopad 2017
(3049)
Czytaj więcej...

Konkurs w języku angielskim


piątek, 10 listopad 2017
10 listopada 2017 r. w ramach obchodów 30 rocznicy nadania szkole imienia Arkadego Fiedlera odbył się konkurs na najlepszą prezentację o patronie w języku angielskim. Organizatorkami były nauczycielki j. angielskiego p. Karolina Starczewska i p. Monika Majchrzak. Uczestnikami natomiast byli uczniowie klas 5, 6 i 7. Celem konkursu była popularyzacja twórczości i podróży A. Fiedlera, rozwijanie zainteresowań światem oraz kształtowanie post...(3368)
Czytaj więcej...

Konkurs fotograficzny...


niedziela, 21 maj 2017
„Oaza zieleni w różnych porach roku” Pięcioosobowa grupa projektowa uczniów z klasy 5b: Sara Ayadi, Julia Glinkowska, Oliwia Kozłowska, Julia Siudzińska i Wiktor Śruba pod kierunkiem pp. A. Walczak i K. Winiarskiej, reprezentuje naszą szkołę w wojewódzkim konkursie, którego głównym organizatorem jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu. Celem konkursu jest uświadomienie potrzeby zachowań ekologicznych w oazach zieleni i przekazy...(3282)
Czytaj więcej...

„Piastowskie pary”


piątek, 19 maj 2017
Konkurs plastyczny o tematyce historycznej „Piastowskie pary”. Prawie trzy i pół tysiąca prac wpłynęło na konkurs plastyczny zorganizowany przez Muzeum Historii Polski. Jego celem było zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o władcach polskich. W konkursie wzięła udział młodzież z całej Polski, także uczniowie naszej szkoły, z klas 4-6. Przedmiotem konkursu było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii ...(2972)
Czytaj więcej...

Konkurs „Piastowskie pary”


środa, 29 marzec 2017
Muzeum Historii Polski zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym pt. „Piastowskie pary”. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do odkrywania i pogłębiania wiedzy o pierwszych władcach polskich. Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w konkursie; wszystkie najważniejsze informacje znajdują się TUTAJ. Prace uczniów naszej szkoły, razem z dołączoną zgodą rodziców, należy dostarczać do 25 kwietnia br., do p. K. ...(3169)
Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Powst. Wielkop...


wtorek, 21 marzec 2017
Uczniowie z SP5 uczestnikami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919. W dniu 11 marca 2017 r. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Głównym celem zmagań konkursowych było popularyzowanie wśród uczestników wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Tegoroczna edycja na poziomie szkół podstawowych...(2997)
Czytaj więcej...

KONKURS szkolny j. angielskiego


poniedziałek, 13 marzec 2017
Dnia 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Organizatorkami były nauczycielki języka angielskiego: p. K. Starczewska, p. M. Majchrzak, p. M. Krówczyńska. Uczestnikami natomiast uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły. Konkurs miał formę testu pisemnego i trwał ok. 60 minut.Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych uczniów, stworzenie im możliwości potwierdzenia po...(3288)
Czytaj więcej...

KONKURS FILMOWY PO ANGIELSKU


piątek, 27 styczeń 2017
W naszej szkole odbył się kolejny finał Konkursu na najlepszy filmik promujący zdrowe odżywianie w języku angielskim. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy 5a, którzy indywidualnie lub w grupach nakręcili filmiki, które miały na celu zachęcenie widzów do zdrowego żywienia i ukazujące negatywne skutki spożywania jedzenia typu fast food. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenariusze według swoich pomysłów, inscenizację i rekwizyty u...(3365)
Czytaj więcej...
Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button