Gry przygotowane w ramach projektu Cyfrowobezpieczni.pl, zarówno dostępne na portalu, jak i w sklepie Google Play są całkowicie bezpłatne i nie zawierają reklam.

001

Cyber Clash - to gra w formie quizu skierowana do najmłodszych. Zawiera pytania dotyczące bezpieczeństwa cyfrowego oraz wiedzy o komputerach. Do każdego pytania dołączone są cztery odpowiedzi, z pośród których należy wybrać poprawną. W grze odwiedzimy dwadzieścia światów, każdy świat składa się z 11 pytań w tym z jednego obrazkowego.

002

Defendix - kierowana jest do uczniów nieco starszych. Podobnie jednak jak Cyber Clash, sprawdza ona poziom wiedzy o bezpieczeństwie internetowym. Uczestnik gry ma do dyspozycji 20 poziomów, które odblokowuje stopniowo w miarę postępów w grze. Każde z zadań posiada cztery lub pięć poprawnych odpowiedzi, które gracz musi odgadnąć i wpisać za pomocą klawiatury. Jeśli gracz nie jest w stanie odgadnąć poprawnego hasła, może wymienić wirtualne monety i odsłonić pojedyncze litery z hasła. Na początku gry otrzymujemy 100 monet, każda litera kosztuje nas 10 monet. Po prawidłowym odgadnięciu wszystkich odpowiedzi do danego pytania otrzymujemy nagrodę w postaci 10 monet.

003

Cyber Ninja - to quiz zapewniający bardzo dynamiczną rozgrywkę, a jego zasady przypominają popularnych Milionerów. W grze mamy tylko 15 sekund na udzielenie odpowiedzi. Nagradzane jest prawidłowe odpowiadanie na jak największą ilość pytań pod rząd. Uzyskiwane wyniki są porównywane z tymi, które osiągnęli znajomi z Facebooka. W pojedynczej rozgrywce dysponujemy trzema kołami ratunkowymi – pierwsze z nich pozwala nam pominąć pytanie na które nie znamy odpowiedzi i bez konsekwencji przejść do kolejnego, jeśli jesteśmy pewni odpowiedzi na któreś z pytań możemy wykorzystać drugie „koło ratunkowe” które podwoi zdobyte przez nas punkty. Trzecie koło ratunkowe pozwoli nam zatrzymać czas w grze, przeniesie nas do przeglądarki internetowej i pozwoli wyszukać odpowiedzi w Internecie.

004

Obrońca sieci - to gra zręcznościowa skierowana do dzieci i młodzieży. Zadaniem gracza jest zwalczanie pojawiających się zagrożeń, a skala trudności rośnie w miarę występowania kolejnych niebezpieczeństw. Aby je pokonać gracz musi się wykazać coraz większą zręcznością i refleksem. W momencie pojawienia się nowego przeciwnika, uczestnik rozgrywki dodatkowo odpowiada na pytania z nim związane. Udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie, skutkuje uzupełnieniem poziomu życia gracza. Zwycięża ten, kto jak najdłużej nie da się pokonać zagrożeniom, jakie spotykamy w sieci.

l

źródło: https://www.cyfrowobezpieczni.pl/aktualnosci/86-cyberbezpieczne-gry-na-dzien-dziecka