Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

akt0009 17 18

            W dniach 28- 29 września br. uczniowie klasy 6b i kilkoro uczniów z klas 6a i 5b uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Gniewu, Solca Kujawskiego i Strzelna.

Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca, a i humory uczestnikom wycieczki dopisywały. Głównym założeniem wyjazdu była edukacja poza murami szkoły, „przeniesiona” między innymi w czasy średniowiecza i cel ten został w pełni zrealizowany.

            Pierwszy dzień wycieczki to pobyt z noclegiem w prawdziwym średniowiecznym zamku rycerskim. Na miejscu uczniowie zapoznawali się z życiem, jakie wiedli nasi średniowieczni przodkowie (od rzemieślnika do rycerza). Po wysłuchaniu informacji o „zawodach” drukarza, mincerza, tkaczki czy łucznika dzieci samodzielnie próbowały wykonywać podobne zajęcia, co wcale nie było takie proste. Następnie obejrzały pokaz umiejętności rycerskich, po czym udały się na obiad do zamkowej restauracji. Podczas posiłku mogły poczuć się po królewsku, ponieważ smaczny, zdrowy obiad miał pełną obsługę kelnerską i został pięknie podany. Kolejnym punktem I dnia było zwiedzanie Gniewu z przewodnikiem. Wieczorem natomiast uczniowie udali się na „nocny spacer z latarniami”, po zamkowych zakamarkach, licząc po cichu na spotkanie ducha zamku.

            Drugi dzień wycieczki obfitował w kolejną porcję wrażeń. Zaczął się od obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z wykorzystaniem polecanej na wrzesień książki, zakupionej ze środków NPRCz, „Kazimierzu, skąd ta forsa?” Grażyny Bąkiewicz. Fragmenty książki czytała wychowawczyni klasy 6b,
p. Katarzyna Winiarska.. Po strawie intelektualnej uczniowie udali się na śniadanie, by pełni sił fizycznych wyruszyć w dalszą drogę, czyli do JuraParku w Solcu Kujawskim. W tym ciekawym miejscu mogli przenieść się do świata dinozaurów i podziwiać ich różnorodność dzięki przemierzeniu „kopalnej” ścieżki edukacyjnej, obejrzeniu filmu w 6D oraz udziałowi w warsztatach archeologicznych. Był tez czas na ciepły posiłek oraz na trochę aktywnego wypoczynku, na trampolinach i zjeżdżalniach, co się bardzo podobało. Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w Strzelnie, połączony ze zwiedzaniem tamtejszych średniowiecznych zabytków. Wieczorem, trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni wszyscy dotarli do Gniezna.

            Udział w wycieczce pozwolił na poszerzenie wiedzy uczniów, ale dał także możliwość realizacji zagadnień czytelniczych i z doradztwa zawodowego oraz programu wychowawczo- profilaktycznego.
A przede wszystkim wpłynął na wzmocnienie klasowych więzi koleżeńskich.. Już planujemy kolejny wyjazd, tym razem w przeciwnym kierunku. (foto i opr. K.W.) 

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button