Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

akt0046 2018W piątek, 12 stycznia 2018r. uczniowie klas 1c,3c i 3d pod opieką pań wychowawczyń: Edyty Zykowskiej,, Ewy Bielanowskiej i Grażyny Kędzierskiej miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Dzięki życzliwości panów Strażaków dzieci mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalony też został numer alarmowy – 112, który każde dziecko znać powinno. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia próbnego alarmu p/pożarowego.

Na końcu uczniowie złożyli strażakom podziękowanie i obdarowały słodkim upominkiem.

foto Zobacz FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button