Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

akt0109 2018W dniach od 28 do 30 maja br. uczniowie klas 3d, 4b, 4c i 5a udali się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta oraz Malborka.

Zwiedzili zamek krzyżacki - dawną siedzibę Wielkich Mistrzów Krzyżackich.

W Sopocie spacerowali po najdłuższym drewnianym molo w Europie i odwiedzili słynny Monciak z Krzywym Domkiem. Mieli również okazję zamoczyć swe stopy w Morzu Bałtyckim podczas spacerów po plaży w Sopocie i w Stegnie. Atrakcją dla wielu uczestników okazał się także rejs statkiem.

Ważnym punktem wycieczki było zwiedzanie Gdańska oraz Gdyni. Uczniowie, kiedy udali się na gdańską starówkę, zobaczyli m.in.: Kościół Mariacki, Dwór Artusa, fontannę z Neptunem oraz Długie Pobrzeże z Żurawiem. Dla sportowców z w/w klas szczególnym przeżyciem okazało się zwiedzanie stadionu PGE Arena. Uczestnicy wycieczki udali się także na Westerplatte, gdzie 1 września 1939r. padły pierwsze strzały w najstraszniejszym światowym konflikcie, jaki pamięta ludzkość. Natomiast w Gdyni największą atrakcją okazało się Morskie Akwarium. Uczniowie mieli okazję dkryć tajemnice podwodnego świata.

Podsumowując: wycieczka była udana, ciekawa oraz spędzona w miłej atmosferze.

Oby takich więcej w kolejnym roku szkolnym!

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button