Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

akt0131 2018W dniu 5 października 2018r. klasy: 4a, 4b i 4c wraz z wychowawcami: panią Magdaleną Dobrzykowską, panią Agnieszką Walczak, panem Maciejem Tomaszewskim oraz opiekunami: panią Renatą Ofertowicz, panią Lucyną Pawlak oraz panią Pauliną Pacesz udały się pociągiem do Wrześni.

Wycieczka odbyła się z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz trwającego w naszej szkole projektu: „Nasza Niepodległa Ojczyzna”.

W składach złożonych z parowozu oraz historycznych wagonów odbyły się dla naszych uczniów zajęcia edukacyjne. Prowadzący je rekonstrukorzy w żywy i barwny sposób przybliżyli uczniom historię Powstania Wielkopolskiego, jednego z niewielu polskich zrywów niepodległościowych zakończonych sukcesem. Po przyjeździe do Wrześni uczniowie udali się do Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich.

Do Gniezna wróciliśmy również pociągiem, z którego nasi uczniowie wysiadali z uśmiechem na twarzy.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

www logoArtykuł na gniezno.naszemiasto.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button