Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W dniach 25 – 26 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 4b (plus 2 os. z Vc i 2 od. z VIb) wraz z opiekunami: Agnieszką Walczak, Renatą Nawrocką, wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

Na tej wycieczce mogliśmy się wiele nauczyć (np. w Hydropolis - centrum wiedzy poświęconej wodzie), zintegrować oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków naszego cudownego kraju; najpierw z daleka - z punktu widokowego Sky Tower (212 m. wysokości) a później spacerując i poznając np. uroki starego miasta we Wrocławiu.
Zwiedziliśmy również ZOO z Afrykarium i Oceanarium - unikatowego na skalę światową kompleksu przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów i Dżunglę dorzecza Kongo.
Następnie podziwialiśmy niezwykły ogród zoologiczny, nie tylko najprzeróżniejsze gatunki zwierząt, ale też podziwialiśmy niezwykłą infrastrukturę ogrodu i wybiegi dla mieszkających tam „podopiecznych”, którzy mają zapewnione warunki hodowli zbliżone do naturalnych.
Pan przewodnik pokazał nam również jeden z ponad 120 mostów, gdzie zakochani zawieszają kłódki na znak wiecznej miłości. Przewodnik odkrył przed nami uroki miasta, poprowadził naszą grupę uliczkami pełnymi uroczych zakątków, opowiedział o życiu i obyczajach dawnych mieszkańców. Mogliśmy podziwiać niezwykłe kamienice, kościoły w stylu gotyckim i barokowym i wiele innych budowli.

 ZOBACZ FOTOGRAFIE (widoczne dla rodziców z klasy 4b):

foto   foto   foto   foto   foto   foto   foto    foto   foto   foto  foto  foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button