Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Dla najlepszych uczestników z Polski w ramach XXIII edycji Programu "Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe" nasza szkoła otrzymała nagrodę - wyjazd do Niemiec z dwójką najbardziej wyróżniających się w tym projekcie uczniów ze szkoły. Koordynatorkami byli nauczyciele :p. Grażyna Janowska-Marek i p. Izabela Obuszewska - Woźniak.

W ramach tej nagrody na wyjazd pojechała p. Grażyna Janowska-Marek z uczniami klasy 8b tj. Tomkiem Czudowskim i Dominikiem Goralczykiem.

Nagroda ta połączona była z aktywną edukacją ekologiczną stąd poznaliśmy drogę życia aluminiowej puszki od produkcji do recyklingu. A zobaczyliśmy to odwiedzając zakłady w Ardagh w Hermsdorf produkującego puszki do napojów głownie na rynek europejski oraz największą fabrykę na świecie recyklingu aluminium Novelis w Nachterstedt.

Pobyt w tych zakładach poprzedzony był prezentacjami naszej szkoły dotyczącymi zbiórki odpadów w naszej placówce jak i krótką prezentacją na temat linii technologicznej i samej linii produkcji w tychże fabrykach.

Edukacja połączona była też z atrakcjami turystycznymi bowiem wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy miasta Magdeburg i Berlin.

Wycieczka na Zieloną Szkołę zorganizowana  przez Fundację na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych - Recal była bardzo pouczająca bo po raz kolejny uświadomiła przede wszystkim młodzieży , że segregacja to ważna rzecz dla naszej planety

opiekun: Grażyna Janowska- Marek

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button