Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

EDUKACYJNIE I BARDZO BLISKO NATURY – KLASA 6A NA WYCIECZCE W ZOO SAFARI BORYSEW

W piątek, 18 października br. uczniowie klasy 6a i 5c wraz z opiekunami:
p. Martą Skrzydlewską-Korpik, p. Izabelą Obuszewską-Woźniak oraz p. Józefiną Sławińską udali się na wycieczkę do “ZOO Safari” w Borysewie.

Dzięki zaangażowaniu p. Joanny Nowak-Lampka podróż odbyliśmy bardzo wygodnym i nowoczesnym busem.

Zwiedzanie ZOO rozpoczęliśmy od przejazdu kolejką po całym terenie parku, w trakcie którego usłyszeliśmy informacje o wszystkich zwierzętach, które mijaliśmy po drodze, o ich zwyczajach oraz miejscach występowania w naturze. Kolejną atrakcją był udział w karmieniu surykatek oraz foki o imieniu Dawid, która pokazała nam kilka niesamowitych sztuczek. Po tym ciekawym doświadczeniu udaliśmy na zajęcia edukacyjne “Roślinożerca, mięsożerca, ssaki, gady, płazy, czyli jak nasza fauna różnicuje się pod względem pożywienia”, gdzie dowiedzieliśmy się, jak odżywiają się zwierzęta na przykładzie mieszkańców zoo: jeża, agamy, szynszyli i żółwia. Po warsztatach edukacyjnych przez godzinę bawiliśmy się wspólnie w Figlarni. Następnie udaliśmy się na samodzielne zwiedzanie ZOO, w trakcie którego braliśmy udział w karmieniu białych tygrysów i lwów i z bliska obserwowaliśmy zwierzęta zamieszkujące ZOO Safari.

Po posiłku mogliśmy skorzystać z kolejnych atrakcji, takich jak przejażdżka kucykiem, czy kino 5D.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button