Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Uczniowskie Laboratoria Informatyczne

Nasza szkoła w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

Projekt „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020” skierowany jest do ponad jedenastu tysięcy uczniów i pięciu tysięcy nauczycieli z sześciuset szkół z całej Wielkopolski. Projekt oferuje szkołom udział w sześciu podprojektach, w których zajęcia realizowane będą metodą projektu, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz technologii informacyjno - komunikacyjnych TIK. 

Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – zajęcia ukierunkowane na rozwój myślenia krytycznego i kompetencji cyfrowych, skierowane do uczniów w każdym wieku. Podczas warsztatów uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu programowania i robotyki. 

Liczymy na to, że udział w projekcie umożliwi zaoferowanie naszym uczniom całego wachlarza ciekawych zajęć edukacyjnych, pozwoli jeszcze bardziej rozwinąć ich kompetencje cyfrowe, zapewnić najwyższy standard wyposażenia szkoły w nowoczesne środki dydaktyczne oraz utrzymać pozycję lidera w tej dziedzinie.

 Tematy do realizacji:

tematy

l
N A S Z E    D Z I A Ł A N I A  >>>

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Projekt ULI

Niebieski wieloryb.


niedziela, 31 marzec 2019
Niebieski wieloryb – prawda, czy fałsz? Internet jest źródłem informacji prawdziwych, ale także nieprawdziwych a nawet celowo wprowadzających w błąd. Podczas zajęć uświadomimy dzieciom te fakty i uczulimy na krytyczne korzystanie z zasobów sieci.Zajęcia rozpoczynamy od swobodnej rozmowy z uczniami na temat ich odczuć na temat prawdy i fałszu w Internecie. Czy Internet różni się w tym...(2113)
Czytaj więcej...

Cybercity – moje miasto XXI wieku


niedziela, 24 marzec 2019
Losujemy tematy, którymi zajmować się będą szczegółowo: oświetlenie miejskie i sygnalizacja uliczna dworzec kolejowy czujniki stosowane w przestrzeni miejskiej zabezpieczenia w banku kolejki i licznik odwiedzających instytucje. Zadaniem każdego z zespołu będzie zbudowanie działającego modelu instalacji w miniaturze, symulującej działanie miejskiego systemu o wylosowanej tematyce. Np....(2041)
Czytaj więcej...

Mój nauczyciel smartfon


niedziela, 24 marzec 2019
Smartfon to – jak twierdzą niektórzy - „przedłużenie mózgu” nastolatka, który używa go głównie do komunikowania się z rówieśnikami poprzez serwisy społecznościowe oraz dla rozrywki. Naszym zadaniem jest przekonanie uczniów do korzystania ze smartfona jako atrakcyjnego narzędzia do uczenia się. Wskazanie na bogactwo gier edukacyjnych i aplikacji, daleko bardziej atrakcyjnych, niż podr...(2248)
Czytaj więcej...

BeCreo


poniedziałek, 04 marzec 2019
BeCreo to modułowy zestaw do nauki podstaw programowania i mechatroniki składający się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych, których pracę można zaprogramować. Aplikacja, w której programujesz za pomocą bloczków, pozwala na pracę w trzech trybach (trybie kursu, wyzwań, pracy dowolnej). Zapewnia to wiele godzin pracy, zabawy i nauki od bardzo prostych zadań po zaawansowa...(2726)
Czytaj więcej...

Surfujemy legalnie!


środa, 06 luty 2019
Surfujemy legalnie! Na pohybel cyfrowym piratom. Dzielimy grupę na pięć trzyosobowych zespołów, między które losujemy 5 głównych tematów zajęć: 1. prawo autorskie2. otwarte zasoby Internetu3. wolność słowa a cenzura4. wolne i otwarte licencje5. regulaminy i korzystanie z serwisów. Zadaniem każdego z zespołów jest przygotowanie infografiki na wylosowany temat w programie CANVA.(2033)
Czytaj więcej...

Wirtualna wycieczka


niedziela, 03 luty 2019
Google Earth wycieczka tutorial PL - Google Earth w Chrome - Pobierz na komputer "Google Earth" - Jak zrobić mapę wycieczki (Story Map) - film instruktażowy - EFEKT NASZEJ PRACY: Wycieczka do Wrocławia(4357)
Czytaj więcej...

Internet - nasz świat realny


środa, 16 styczeń 2019
Definicja NETYKIETY Narzędzia do tworzenia map myśli online Nowe przepisy prawa polskiego – rozporządzenie RODO Dobre i złe strony internetu Zadanie do realizacji: przygotowanie infografiki i wydrukowanie Netykiety w formacie A3 oraz udostępnienie jej w wielu miejscach w szkole, a także w specjalnej zakładce serwisu internetowego szkoły. Nasze prace: Zofia Błaszak klasa 8a Zuzanna Bł...(2382)
Czytaj więcej...

Kto drogi prostuje... (Scottie Go!)


piątek, 04 styczeń 2019
Kto drogi prostuje, ten w domu nocuje Dzielimy dzieci na zespoły np. dwuosobowe. Każdy z nich otrzymuje zestaw – grę ScottieGo! Wprowadzamy uczniów w tajniki gry, prezentując dodatkowo filmik (mogą go wcześniej obejrzeć w domu): ZOBACZ WIĘCEJ: Uczniowie oswajają się z nową grą, jej zasadami i sposobem grania. Następnie stawiamy przed uczniami zadanie znalezienia najkrótszej drogi: za...(2479)
Czytaj więcej...

Zostań Spielbergiem


środa, 19 grudzień 2018
Efektem pracy ma być film – nie powinien trwać dłużej 2-3 minuty. Dowolność wyboru tematów, ale dbamy o to, aby były konkretne i nie za szerokie. JAK NAGRAĆ FILM NA YOUTUBE? Jak powstają filmy? Uczniowie na początku pracują nad scenariuszem. Wymyślają tematykę i przebieg filmu scena po scenie. Zapisują opisy poszczególnych scen w edytorze tekstu jako osobny plik lub na kartce. Po stw...(2433)
Czytaj więcej...

Ozoboty


poniedziałek, 26 listopad 2018
Kody do programowania i kalibrowanie Programuj z poziomu urządzenia Najczęściej zadawane pytania: ZOBACZ FOTOGRAFIE naszych UCZNIÓW podczas programowania... Ozobot to w pełni wartościowe narzędzie programistyczne i to nie tylko dla najmłodszych. Ozobota można programować na różne sposoby, przy pomocy różnych języków programowania co sprawia, że właściwie nie ma ograniczeń wiekowych j...(1999)
Czytaj więcej...

Robimy gazetkę szkolną (ULI)


środa, 31 październik 2018
Uczniowie zapoznają się z filmem instruktażowym o tworzeniu gazetki szkolnej: Każdy z zespołów ma za zadanie stworzenie 2-4-stronicowej gazetki. Uczniowie szukają inspiracji odnośnie takich gazetek w Internecie. Wybierają tytuł i wiodącą tematykę gazetki. Ważne, aby była dostosowana do wieku i zainteresowań rówieśników. Uczniowie poznają zasady tworzenia informacji prasowych, np. htt...(9778)
Czytaj więcej...

Szkolenie w Tarnowie Podgórnym


czwartek, 25 październik 2018
SZKOLENIE dla nauczycieli odbyło się 18-19.10 2018 r. oraz 25.10.2018 r. Tematyka Tworzenie autorskich materiałów Odwrócona klasa(2365)
Czytaj więcej...