Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Kto z nas nie marzył, żeby mieć psa, kota lub chomika?

Takiego prawdziwego przyjaciela, który nas kocha za to, że jesteśmy.

W Światowym Dniu Zwierząt przypadającym na 4 października, a w naszej szkole obchodzonym dzień później, w klasie 3a rozmawiano na temat roli zwierząt w życiu człowieka. Uczniowie wspaniale rozumieją, iż zwierzątko w domu to nie zabawka, lecz prawdziwa odpowiedzialność. Opowiadali o swoich pupilach, a nawet uwiecznili ich i siebie na fotografiach. Widać, że wszystkie zwierzaki są zadbane, kochane i szczęśliwe, a ich właściciele darzą ich szczerym uczuciem. Na kanwie snutych opowieści i z materiałów zgromadzonych przez uczniów powstał plakat, który przedstawiał różnorodność świata zwierząt.

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy całego świata, ale cały świat się zmieni dla tego zwierzęcia.

fotoZobacz fotografie...