Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

11 listopadaDnia 10 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie uczestniczyła w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które zostało ustanowione dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795-1918). W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły uroczyście ubrani, mając przypięte do piersi rozetki lub kokardy narodowe. Poszczególne klasy zadbały także o patriotyczny wystrój sal lekcyjnych, wykonując piękne gazetki tematyczne oraz serca w barwach biało-czerwonych. 

Uczniowie i uczennice z klasy 7a, pod opieką pań Józefiny Sławińskiej oraz Wioletty Smaglewskiej, przygotowali audycję okolicznościową, związaną z 11 listopada, wprowadzając społeczność szkolną w patriotyczny nastrój. Przypomnieli nam historię naszych pradziadów, którzy ratowali najcenniejsze wartości: kulturę, język, obyczaje, religię. Słowa audycji skłaniały do refleksji i próby odpowiedzi na ważne obecnie pytania: „Jacy jesteśmy? Czego pragniemy? Dokąd w życiu zdążamy?” 

Kolejnym ważnym punktem radosnych przygotowań do świętowania odzyskania niepodległości był udział reprezentantów klas w utworzeniu „żywej flagi” na boisku szkolnym. Następnie cała społeczność szkolna o godz. 11:11 odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym w kolejną edycję akcji MEN: “Szkoła do hymnu”.

11 listopada wiąże się także z tradycją rogali świętomarcińskich. W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował „kiermasz rogalikowy", z okazji Dnia Świętego Marcina. Rogaliki były bardzo smaczne i szybko znalazły nabywców. Kiermaszu nie udałoby się zorganizować, gdyby nie pomoc Rodziców, którym serdecznie dziękujemy. 

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...