Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka
Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
W związku z tym, że jest to dzień wolny od zajęć, świętowanie rozpoczęliśmy 10 listopada.
Aby uczcić tak ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie, wychowawcy świetlicy: Ewa Jankowska, Sara Kwapich i Żaneta Piskorz przygotowali zajęcia na temat obchodów tego święta. Świetliczaki zapoznały się z legendą „O Lechu, Czechu i Rusie” opowiadającą historię trzech braci oraz powstania Państwa Polskiego i wykonały pracę plastyczna przedstawiającą orle gniazdo - symbol powstania Pierwszej Stolicy Polski.
Udział w zajęciach poszerzył wiedzę dzieci na temat państwa w którym mieszkają i umożliwił integrację.

 

fotoZobacz fotografie...