Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Narodowe Święto Niepodległości to szczególny dzień w historii naszego kraju.

Uczniowie klas 1A oraz 1B pod opieką wychowawczyń p. G. Kędzierskiej i p. Wioletty Januchowskiej przygotowywali się do tego święta przez kilka dni. Poznali najważniejsze fakty z historii naszej ojczyzny i obejrzeli film edukacyjny. Na zajęciach komputerowych wykonali w edytorze grafiki Paint chorągiewki i kotyliony w barwach narodowych. Pomagali również w wykonaniu gazetki tematycznej i w wystroju sali.

10 listopada w dzień obchodów święta przez naszą szkołę, zademonstrowali swój patriotyzm poprzez odświętny strój, przypięty do ubrania, samodzielnie wykonany kotylion oraz odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzięki takim zajęciom uczniowie od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu. 

fotoZobacz fotografie...