Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Dnia 14 grudnia uczniowie klasy 3a i 5a pod opieką Pań: Ewy Bielanowskiej oraz Teresy Orłowskiej-Banaszak wybrali się do Rozgłośni Radia Gniezno.

Głównym celem wizyty było nagranie audycji z okazji Świąt Bożego Narodzenia i przy okazji zwiedzenie studia nagraniowego oraz pomieszczeń realizatorskich. Już na początku spotkania z przewodnikiem - panią Klaudią, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących radia oraz pracy dziennikarzy.
Chodząc od pomieszczenia do pomieszczenia podglądali pracę radiowców nadających audycje w rozgłośni. W końcu mieli też szansę poczuć się jak prawdziwi radiowcy zakładając specjalne słuchawki oraz siadając za radiowymi pulpitami.
Po części wstępnej przyszedł czas na główny cel wizyty, czyli nagranie audycji. Odbyło się to w specjalnie wyciszonym studiu nagraniowym. Tam musiała zapanować absolutna cisza i skupienie.
Dla większości uczniów było to nowe, dość stresujące doświadczenie. Okazuje się, że niepotrzebne były nerwy, bo atmosfera jaką nam stworzono była miła i przyjazna.
Po nagraniu audycji na pamiątkę zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i złożyliśmy na ręce pani Klaudii podziękowanie w imieniu całego zespołu. Każdy uczeń otrzymał też pamiątkowy długopis.
Bardzo dziękujemy Kierownictwu oraz Dziennikarzom Radia Gniezno, a głównie Pani Klaudii, nie tylko za dzisiejszą gościnność, ale również za wieloletnią współpracę przy realizacji audycji radiowych.
 

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE...