Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

W dniu 21 lutego br. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Z tej okazji uczennice klasy 7a, które uczestniczą w zajęciach koła recytatorskiego prowadzonego przez p. W. Smaglewską, przygotowały krótką audycję. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się, że w/w święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 r., by wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kultury. Podczas audycji uczennice recytowały wiersze znanych polskich poetów. Popularne utwory autorstwa Tuwima oraz Brzechwy zostały również zaprezentowane przez w/w uczennice podopiecznym szkolnej świetlicy oraz uczniom klasy IIIA. Ponadto wiersze nagrano i umieszczono na stronie eTwinning. 

https://wakelet.com/i/invite?code=ht254rya

W ten sposób uczennice włączyły się w międzyszkolną akcję z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

fotoZOBACZ FOTOGRAFIE...