Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

 

W piątek 24 czerwca o godz. 9:00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022 o godzinie 9:00 na boisku szkolnym.

Uczniowie rozpoczynają upragnione wakacje.

Ten rok szkolny był z pewnością bardziej optymistyczny od ubiegłych. Uczniowie znacznie mniej czasu spędzili na zajęciach zdalnych.

W czasie uroczystości było wiele ważnych momentów. Po odśpiewaniu hymnów państwowego i szkolnego pani Dyrektor Hanna Kowalska podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców zaangażowanych w życie szkoły. Nagrodzono uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki i zachowania. Ważnym punktem uroczystości było  przekazanie przez uczniów klas 8 Sztandaru Szkoły młodszym kolegom. Uroczystość umilił nam program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy 4a pod kierunkiem p. Monika Majchrzak.

Gratulujemy wszystkim uczniom wyników w nauce i osiągniętych sukcesów

 fotoZobacz fotografie

 l

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla klas 8

W piątek 24 czerwca o godzinie 11:00 w STD odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Ważnym punktem uroczystości było  ślubowanie uczniów klas ósmych. Uczniowie klas ósmych w sposób uroczysty, wzruszający oraz trochę żartobliwy – podczas przygotowanego programu artystycznego pod kierunkiem p. Karoliny Starczewskiej - świętowali pożegnanie szkoły. Uroczystości towarzyszyło wiele emocji: radość, ale i smutek oraz żal za tym, co minęło. Pani Dyrektor Hanna Kowalska podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców zaangażowanych w życie szkoły. Następnie siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie nie potrafili ukryć wzruszenia. Żegnając się z uczniami, Pani Dyrektor udzieliła im wielu mądrych, życiowych rad.

Kochani Uczniowie, cała społeczność szkolna jeszcze raz życzy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć! Rozwijajcie skrzydła i szukajcie swoich dróg życiowych.

  fotoZobacz fotografie

l