Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2022

Właśnie trwa Europejski Tydzień Mobilności (dawniej Tydzień Zrównoważonego Transportu.)

W 2022 roku obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności przypadają na okres od 16 września (piątek) do 22 września (czwartek). Nasi uczniowie z klas 6a, 6b, 7a, 8b i 8c wspólnie z nauczycielami wybrali się dziś (20 września) alternatywne środki transportu (pieszo / rower) i udali się na wspólny piknik integracyjny do Nadleśnictwa Gniezno - Wiata Edukacyjna "Gajówka".

Celem Tygodnia Mobilności jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

W imieniu organizatora dziękuję bardzo za wsparcie, koordynacje logistyczną dla wszystkich opiekunów pikniku i pomoc w tym przedsięwzięciu. Składam również podziękowania dla Nadleśnictwo Gniezno Lasy Państwowe za udostępnienie wiaty edukacyjnej.

foto ZOBACZ FOTOGRAFIE