Ustawienie motywu

Showcases

Background

wybór koloru tła

w górę
flaga
2021

Szkoła Podstawowa nr 5

im. Arkadego Fiedlera
w Gnieźnie
61 426 39 97

Czcionka

Święto Niepodległości w naszej szkole

10 listopada br. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji.

Odbyła się audycja przygotowana przez klasę 4A pod nadzorem p. Karoliny Starczewskiej na temat dzisiejszego święta.
 
O godzinie 11:11 na boisku szkolnym wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn Polski w celu upamiętnienia poległych bohaterów, dzięki którym nasz kraj odzyskał niepodległość.
 
Tworzyliśmy żywą flagę, której efekt można było zobaczyć z okien szkoły. Wszystkie klasy zostały włączone w tę inicjatywę dzięki działaniom Samorządu Uczniowskiego.
 
Odbył się także konkurs na najlepszą gazetkę oraz klasę z największą liczbą osób z kotylionami w barwach narodowych.
 
Uczniowie naszej szkoły pamiętali w tym dniu o galowym stroju, który również był brany pod uwagę przez członków SU.
 
W związku natomiast z tradycją rogali świętomarcińskich Samorząd Uczniowski dziś sprzedawał z tej okazji rogaliki. Obchody Święta Niepodległości mają szczególnie słodki smak w Gnieźnie, w Poznaniu i w całej Wielkopolsce. W dniu 11 listopada na stołach wielkopolskich będzie królował właśnie rogal świętomarciński, jedna z wizytówek kulinarnych naszego regionu. Tak się składa, że Święto Niepodległości przypada dokładnie tego samego dnia co Dzień Św. Marcina.
 
Podsumowując, należy stwierdzić, że w dzisiejszym dniu było sporo atrakcji, a słodka przerwa na rogale spodobała się każdemu uczniowi i nauczycielowi.

fotoZOBACZ FOTO